OSW we współpracy z Instytutem Europy Środkowo-Wschodniej w Lublinie zorganizował wizytę studyjną w Polsce przedstawicieli gruzińskiego Biura Sekretarza Stanu ds. Integracji Europejskiej i Euroatlantyckiej. W skład delegacji gruzińskiej wchodzili Tornike Nozadze, wicedyrektor Departamentu ds. Koordynacji Integracji Europejskiej; Emir Eteria, szef jego działu analitycznego oraz Dawid Kalatoziszwili, główny specjalista w Departamencie Koordynacji Pomocy UE.
Nasi goście podczas pobytu w Polsce w dniach 25-29 listopada odbyli szereg spotkań na temat procesu zbliżania Gruzji i UE oraz polskich doświadczeń akcesyjnych - m.in. z Marią Celiną Błaszczyk z Departamentu Komitetu ds. Europejskich MSZ, prof. Leszkiem Jesieniem z Collegium Civitas oraz prezesem demosEUROPA Pawłem Świebodą. Strategiom komunikacyjnym i promocji UE były poświęcone spotkania z Rafałem Rudnickim z Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce, byłym rzecznikiem polskiej prezydencji w Radzie UE Konradem Niklewiczem oraz Januszem Grobelem, prezydentem Puław. Polityka wizowa i emigracyjna była przedmiotem spotkań z Filipem Jasińskim z MSZ, Piotrem Kaźmierkiewiczem z Instytutu Spraw Publicznych oraz Agnieszką Skibą z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. W ramach pobytu odbyło się także spotkanie dyskusyjne w OSW na temat procesu integracji Gruzji z UE, które prowadził Krzysztof Strachota, kierownik Zespołu Turcji, Kaukazu i Azji Centralnej OSW.
Wizyta odbyła się w ramach projektu „Civil Servants Mobility Program - Georgia”, finansowanego przez Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki (IVF). Podobne wizyty gruzińskich urzędników, organizowane przez ośrodki z konsorcjum Think Visegrad, odbyły się równolegle w Czechach, na Słowacji i na Węgrzech. Jest to już kolejne przedsięwzięcie w ramach programu IVF, który ma na celu wymianę doświadczeń pomiędzy ekspertami i urzędnikami państw Grupy Wyszehradzkiej i Partnerstwa Wschodniego. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom i instytucjom, które udzieliły nam wsparcia w organizacji wizyty.